Športový deň 14.10.2019

Prvou spoločnou akciou v novom školskom roku 2019/2020 bola športová súťaž, ktorú organizovali pani učiteľky z triedy medvedíkov. Slniečko nám krásne svietilo možno aj preto, že sme ho privítali spevom a tancom. Na siedmich stanovištiach deti museli splniť športové úlohy, za ktoré získali pečiatky na papierové slniečko. Museli zvládnuť chôdzu po lane a pohybujúcom sa rebríku, hádzanie lopty do koša, beh so zhadzovaním a stavaním kužeľov, preskoky cez prekážky a skoky znožné do kruhov. Posledná úloha bola udržať gúľajúcu sa loptu na padáku. Za zvládnutie všetkých prekážok deti získali malé zvieratko, ktoré im bude pripomínať krásne strávené športové dopoludnie.


                         
                         
                         

Eko hry 14.6.2019

Ďalšou spoločnou akciou ,tentoraz na našom peknom šk .dvore bolo eko- dopoludnie s pani Jarou a strateným slniečkom....Deti sadili kvietky do skalky ,ktorú máme na domčeku pre hmyz, dopĺňali kôru, drievka ,šišky do domčeka pre hmyz, hrali kvetinové sudoku, kreslili kvety na chodník, poznávali rôzne druhy kvietkov, zahrali sa na našu planétu zem....Bolo to krásne aj keď veľmi horúce predpoludnie ,ale bolo na našom šk.dvore a my sme sa ochladzovali aj v tieni stromov ,ktorých je u nás veru dosť.


                         
                         
                                   

Evička nám ochorela

Dňa 12.6.2019 sa v našej materskej škole konala celomestská zdravotnícka súťaž Evička nám ochorela v spolupráci so Slovenským červeným krížom. Prihlásených bolo 10 materských škôl. Tému v tomto roku sme zamerali na pohyb “ Evička lieči šaša Jaša pohybom“. Trojčlenné družstvá pomáhali šašovi získať farby dúhy na šiestich stanovištiach. 1. Svaly 2. Hádanky o ľudskom tele 3. Zmysly 4. Poranenia 5. Zdravé potraviny. Tiež museli zvládnuť dve prekážkové dráhy : skákať, liezť v strachovom vreci, vyliezť na horolezeckú stenu a prejsť po pohyblivom rebríku. Za pomoc získali balíček s darčekmi a zubnú kefku a pastu. Na záver ich čakala sladká šiška s čajíkom.


                         
               

Dopravná súťaž

6.6.2019 sa konala v MŠ- Podtatranská "Dopravná súťaž", na ktorej sa zúčastnili deti z triedy Lienky. V teoretickej časti si deti zopakovali základné pravidlá a dopravné predpisy pre chodcov ale aj cyklistov. S pani policajtkou si názorne ukázali základnú a povinnú výbavu cyklistu, čo všetko musí mať bicykel, ak s ním chceme jazdiť na cestách. Svoje vedomosti si následne vyskúšali prakticky na dopravnom ihrisku, v ZŠ- Komenského. Deti mali taktiež možnosť vidieť v priamom prenose záchrannú akciu rýchlej zdravotnej služby. Pani učiteľka sa poranila pri bicyklovaní a záchranári jej poskytli prvú pomoc s následným prevozom do nemocnice. Deti všetko so záujmom sledovali a spolupracovali so záchranármi. Naučili sa ako privolať prvú pomoc, na aké číslo volať, ako komunikovať so záchranármi a ako postupovať pri úrazoch. V ďalšej časti súťaže prišli ukázať svoju dôležitú prácu aj hasiči. V krátkosti predviedli hasičské auto a deti si mali možnosť prakticky vyskúšať aj striekanie z hadice. Na záver súťaže pani policajtka ohodnotila šikovnosť deti a odovzdala im diplomy a iné zaujímavé ceny. Celá akcia sa deťom veľmi páčila a odniesli si veľa informácii a poznatkov.


                         
                         
                         
               

Medvedíky na "Dni orlíčat"

Dňa 6.6.2019 sa deti z triedy medvedíky zúčastnili športového podujatia „ Deň orlíčat“. Akciu organizoval FK Poprad na futbalovom štadióne vo Veľkej. Pre deti boli pripravené rôzne pohybové hry, súťaže, prekážkové dráhy. Slniečko nám prialo tak sme si do sýta zašportovali. Za krásne strávené dopoludnie sme ešte získali balíček s jabĺčkom a sladkosťami.


                         
                    
                    

MDD -Výlet do Donovalkova 31.5.2019

Tak MDD sme v našej škôlke oslávili tak ....ako ešte nikdy doteraz. Ako? Boli sme na výlete v mestečku Donovalkovo. Po skoro dvojhodinovej ceste busom...teda tromi busmi...sme prišli do raja všetkých detí....v mestečku bola : pošta, polícia, kaderníctvo, nemocnica, kino, vlaková stanica, pizza, hrad, bola tam aj požičovňa áut...a aj iné dmčeky ...všade sme sa pohrali...získali vodičské preukazy, aj preukazy malých farmárov...absolvovali sme také rýchlokurzy. Bola tam mini-mini farma...ovečky, kozičky ,zajačiky, poníky, kone a predstavte si......dve lamy. Obedovali sme mňam obed....no bol to krásny deň. Neveríte ? Pozrite si fotky a dáte mi za pravdu....


                         
                         
                         

Športová olympiáda

Dňa 29.5.2019 sa konala mestská športová olympiáda v areáli ZŠ Jarná. Našu materskú školu reprezentovali za mladšie deti Zojka Sitiariková a Peťko Kolárik. Za staršie deti Maxik Budzák a Saška Zahoranská. Súťažné disciplíny boli hod loptou, skok do diaľky a beh na 30 metrov. Tento rok sme získali 12 miesto.


                         
                         
          

Ježkovia a ich noc v škôlke -26.5.2019


                         
     

Eko súťaž 25.4.2019

Dňa 25.4.2019 tri dievčatá Klárka, Lilien a Ivka z triedy medvedíky bola reprezentovať našu materskú školu na environmentálnej súťaži pod názvom „ S prírodou som kamarát“. Súťaž pripravila MŠ Mládeže II spolu s pracovníčkou TANAP-u. Súťažiaci museli mať vedomosti o lesných, domácich a živočíchoch žijúcich pri rybníku. Za úlohu tiež mali separovanie odpadu a čistenie rybníka od odpadkov. Za svoje vedomosti získali medailu , maľovanku, pracovné listy a nechýbala aj lízanka. Na záver ešte sladký koláčik a čaj.


                         
               

Vystúpenie dievčat z medvedíkov v Centre sociálnych služieb 28.3.2019


                         
               

Eko hry - Zima 31.01.2019

Vo štvrtok 31.1.2019 nás krásne zimné počasie zlákalo na náš školský dvor, kde aj túto zimu pre deti z Materskej školy na ulici Okružnej, pani učiteľky z tried Ježkov a Motýlikov pripravili zimné eko hry. V úvode si deti spolu s pani učiteľkami povedali, ako a prečo je potrebné aj v zime športovať. Po krátkom zahriati a básničke deti v sprievode svojich triednych učiteliek plnili rôzne úlohy na štyroch stanovištiach. Na ich splnenie potrebovali zručnosti, vedomosti a samozrejme odvahu. Po splnení všetkých úloh na deti čakala zaslúžená sladká odmena. Do Materskej školy sme sa vrátili šťastní a spokojní, že sme niečo dobré urobili pre svoje zdravie. V škôlke už na nás čakal chutný obed a postieľky.


                         
                         
                    

Vianočné zvyky a výstava hračiek - a naše motýliky


                         
                    

Deň zdravej výživy -7.11.2018

Aj tento školský rok sme si už tradične pripomenuli v našej škôlke Deň zdravej výživy. Dňa 7.11. 2018 už od samého rána deti pripravovali pod vedením pani učiteliek rôzne ovocné a zeleninové dobroty bohaté na vitamíny. Pri zhotovovaní rôznych postavičiek z ovocia a zeleniny prejavili bohatú fantáziu všetci, dokonca aj naši rodičia. V tento deň si pani učiteľky z triedy Lienok spolu s deťmi pripravili pre celú škôlku zábavné, ale zároveň poučné divadielko. V ňom Dúhová víla zábavnou formou vysvetlila maškrtnému Šaškovi, že veľa sladkostí škodí zdraviu a že zdravá výživa je pre človeka veľmi dôležitá. Na príprave ovocných a zeleninových šalátov, chutných nátierok sa podieľali aj naše tety kuchárky. Pri odchode domov si mohli rodičia s deťmi pozrieť výstavku ovocníčkov a postavičiek zo zeleniny a na záver nechýbala ani ochutnávka dobrôt, na ktorú sa tešili všetky maškrtné jazýčky.


                         
                         
                         
          

Jesenná eko súťaž - 15.10.2018

Pani učiteľky z triedy medvedíky a mravčekovia pripravili pre všetky deti z materskej školy jesennú ekologickú súťaž. Pani zástupkyňa s hádankou o slniečku spolu s deťmi s čiapkami zvierat zahájila súťaž. Každá trieda musela zvládnuť úlohy na siedmych stanovištiach. 1. triediť ovocie a zeleninu 2. vytvoriť podľa predlohy z gaštanov obrázok 3. sadiť a zbierať zemiaky 4. uhádnuť zvieracie hádanky 5. triediť veci, čo nepatria do lesa 6. postaviť z kociek dom pre zvieratko 7. hádzať šišky do otvorov Za správne zvládnutie úloh, každé dieťa dostalo malý škatuľkový džús. Slniečko nám prialo a všetci spoločne sme prežili krásne dopoludnie.


                         
                         
               

Prileteli k nám dravci...


                         
                         
                         
               

Evička nám ochorela -14.6.2018


                         
                         

Dopravná súťaž -13.6.2018


                         
                         
          

Matematická súťaž -6.6.2018


                         
                         
                         
          

Medvedíky a včielky na výletoch 28.5.-31.5.2018

Posledný májový týždeň bol pre predškolákov z MŠ Okružná v Poprade ,tak trochu cestovateľský...Prvý deň sme navštívili Kaštieľ v Strážkach , prechádzali komnatami a hádali hádanky ,na nádvorí experimentovali s farbami, prešli sme sa po peknom parku. Následne sme boli na hrade v Kežmarku -prechádzali sme rozprávkovou krajinou.....tam sa diali veci-no zážitok. V utorok sme boli v kontaktnej Zoo v LM. Bolo na čo pozerať a veru aj koho hladkať, boli sme aj v „dome naopak“-no bolo to zábavné. Boli sme aj v Spišskom Hrhove, tam sa piekol vianočkový chlebík, chutnali bylinkové čaje, pracovalo sa s hlinou, dozvedeli sme sa nové veci o včielkach, videli sme ,ako sa z vosku robia sviečky, prechádzali sme sa v parku kde rastú aj storočné stromy ,povozili sme sa dedinou, na voze ťahanom kobylkou Mily .V srdiečku nám ostanú pekné zážitky a pekné budú aj fotky ,ktoré nám posledné dni v našej MŠ pripomenú.


                         
                         
                         

Včielky na poslednom cvičení v Cvč


                         
                         
               

Včielky postavili domček pre hmyz 11.5.2018

Tak, aby tu neboli len fotky ,ale aj niečo o tom ,čo nás inšpirovalo a ako to bolo s tým stavaním.....Domček sme videli v Spišskom Hrhove ,keď sme tam boli na výlete a zapáčila sa nám myšlienka ,mať maličkí hmyz v peknom domčeku a časom ,keď sa tam nasťahuje ho aj pozorovať. Pani uč. Majka z motýlikov zadovážila drevené palety, vybrali sme si pekné slnečné miesto ,kde bude stáť....pán údržbár nám domček postavil a pomohli nám aj milé pani upratovačky ,ktoré pripevnili sieťky medzi poschodiami, aby sme mohli všetky izbičky ponapĺňať vhodným materiálom. No a v tejto fáze nastupujú usilovné včielky-teda my. Zbierali sme šišky, konáriky, kôru zo stromov ,hrubé konáre ,do ktorých sme navŕtali dierky-chodbičky a týmto prírodným materiálom sme domček naplnili , narýľovali sme zem a na domčeku sme urobili aj skalku, posadili kvietky... no bol to pekne strávený čas ,na tom našom peknom dvore. A viete, že hneď vedľa rastie lipa? Krásne to tam vonia....práve kvitne. Naše deti-včielky boli usilovné ako včielky a my dve sme sa tešili ,ako krásne všetci spolu ,sme si malý sen o domčeku splnili.


                         
                         
                         
               

Zdravotnícka súťaž 22.5.2018


                         
                         
               

Včielky boli na Nevedka - 25.4.2018


                         
                         

Včielky ukončili kurz korčuľovania


                         
                         
                    

Včielky pred zápisom do ZŠ v 1.A....a na loptách v Cvč


                         
                         
                         
          

Včielky začali s korčuľovaním 8.2.2018

Tak naši predškoláci – včielky ,skoro celá trieda začali s intenzívnym kurzom korčuľovania. Na zimný štadión budeme chodiť každý štvrtok ,až do apríla. A na prvý raz- boli sme milo prekvapené... im to išlo veľmi dobre. Majú dvoch p. trénerov , ktorí sa im celý čas venovali. Začali držaním sa malých bránok ,ale aj bez nich. A potom už celá ľadová plocha patrila malým korčuliarom. Priala by som vám vidieť tie šťastné tváričky....žiadne ponosy- je mi zima..... mne sa nechce..... Veľmi pekne ďakujeme rodičom ,ktorí nám prišli pomôcť pri obúvaní do korčúľ a tešíme sa na ďalšiu hodinu.


                         
                         
                         
               

Prváci na predvianočnej návšteve vo včielkach

Naši milí prváci z 1.A. a ich pani uč. Adriana Horňáčková prijali naše pozvanie a prišli do našej triedy dňa 20.12.2017. A aby sa im u nás páčilo ,tak sme im zahrali a zaspievali náš vianočný program –„Vianočná pekáreň“ .Prváčikov sme pohostili ,obdarovali hviezdičkami ,ktoré si môžu vyšiť podľa vlastnej fantázie ,deti si spolu zatancovali ,pohrali sa ,ale nám aj zaspievali a tiež milo prekvapili darčekmi- papierovými anjelmi na zavesenie....Bolo to veru pekné dopoludnie.....35 detí v triede nemáme každý deň. Tešíme sa- v novom roku pôjdeme na návštevu do ZŠ my- včielky.


                         
                         
                         
               

Pomoc zvieratkám z útulku v Švábovciach

Keď bola naša pani Ľubka B. v ZŠ upútal ju plagát s prosbou o pomoc pre psíkov a mačičky z útulku v dedinke Švábovce....a veru .....nie len na Vianoce treba robiť dobré skutky. A že majú naši rodičia a ich detičky dobré srdiečka ....sme sa presvedčili.....detičky nosili aj potravu, aj hračky ,aj iné veci. Pani ktorá prišla z útulku pre vianočnú nádielku bola milo potešená. Veselé Vianoce všetkým .....


                         
                         
     

Deń zdravej výživy - 26.10.2017

Dňa 26.10.2017 sme v materskej škole oslavovali Deň zdravej výživy. Deti z triedy Medvedíky zahrali divadelné predstavenie o ježoch, ktorí si chystali zásoby na zimu. Ježkovia deti naučili, že závidieť nie je pekné a dôležité je vzájomne si pomáhať. Každá trieda pripravila vitamínovú hostinku z ovocia a zeleniny pre svojich kamarátov. Všetci si dobre pochutnali, o čom svedčili prázdne taniere. Popoludní pre deti a ich rodičov tety kuchárky a pani učiteľky pripravili ochutnávku tých najlepších nátierok a šalátov. Oslava zdravej výživy dopadla dobre, všetkým chutilo.


                         
               

Dorotka -zdravotnícky projekt 11.9.2017

V pondelok 11.septembra 2017 navštívili našu škôlku asi 30 študenti gymnázií a stredných zdravotných škôl z celého Slovenska s celoslovenským projektom pre deti MŠ pod názvom ,,Dorotka a jej priatelia" pod záštitou Červeného kríža.Študenti sa stretli s deťmi v triedach Včielky,Medvedíky a Ježkovia.Najprv deťom predstavili kamarátku Dorotku s jej príbehom.Prostredníctvom hry na dopravu,,cestujeme autom" poučili deti o dôležitosti rešpektovať pravidlá cestnej premávky-čo znamenajú niektoré dopravné značky,farby na semafóre,ako prechádzať cez cestu,nehrať sa v blízkosti dopravnej premávky,rozprávali sa o možných dôsledkoch pre deti-úraz,nehoda.Deti si upevnili poznatky ako privolať záchranárov,v prípade nebezpečenstva ohrozenia ich života,alebo života iných ľudí.Študenti boli milo prekvapení,že deti ovládajú telefónne čísla jednotlivých záchranných zložiek-polície,hasičov,rýchlej zdravotnej pomoci.Všetci spolu sa za odmenu zahrali tanečno-pohybovú hru ,,Tancujeme Labadam".Na záver náučno-zábavného dopoludnia študenti deťom rozdali reflexné prívesky s obrázkom Dorotky a rozlúčili sa s našou MŠ.


                         
                         
               

Rozlúčka s predškolákmi - 27.6.2017

V utorok 27.6.2017 sa na školskom dvore s nami rozlúčili naši predškoláci .Boli až v troch triedach :23 motýlikov,14 medvedíkov a 9 včielok. Pekne si nastúpili a posledný krát nám zaspievali, zatancovali ,recitovali, dramatizovali .Všetky deti z ostatných tried im pripravili pekné darčeky na rozlúčku a každá pani učiteľka zaželala pekné prázdniny pred veľkou školou a úspechy v škole .Na záver pani zástupkyňa predškolákom odovzdala osvedčenie o prijatí do ZŠ .No a potom sa už odnášali tablá ,bola zmrzlina, hostinky s tancom ,spevom a zábava až do odchodu domov.


                         
                         
                         

Dopravná súťaž - Bezpečne do školy 15.06.2017


                         
                         
                         
               

Evička nám ochorela - jún 2017

Dňa 8.6. 2017 sa v našej materskej škole konala zdravotnícka súťaž „Evička nám ochorela“ . Súťažiace družstvá privítali svojim tancom deti z triedy včielky.
Tento rok sa súťaže zúčastnilo jedenásť materských škôl, ktoré si preverili svoje vedomosti a zručnosti na ôsmich stanovištiach . Téma zdravotníckej súťaže bola „Malý záchranár“.
Stanovištia:
1. ĽUDSKÉ TELO A JEHO ORGÁNY
2. ZMYSLOVÉ ORGÁNY
3.ĽUDSKÉ TELO
4.TELEÓNNE ČÍSLA
5. MALÉ A VEĽKÉ PORANENIA
6. DEJOVÁ POSTUPNOSŤ
7. U LEKÁRA
8. LOGICO PRIMO
Deti si aj tento rok mohli vyskúšať ako správne poskytnúť umelé dýchanie bábike, ktorú priniesli záchranári z červeného kríža. Všetci malí záchranári za svoje vedomosti získali pre svoju materskú školu diplom a vecnú cenu. Krásne slnečné dopoludnie ukončili posedením pri sladkej lekvárovej šiške.


                         
               

Výlet do Spišského Hrhova

Oslava MDD v našej MŠ dňa 1.6.2017 bola zábavno - edukačná a veru sme aj cestovali. Boli sme v ZŠ v Spišskom Hrhove, kde sme v krásnom prostredí areálu ZŠ spoznávali svet bylín, ochutnávali čaje, v skleníku sadili priesady zeleniny, maľovali v exteriéri ,modelovali z hliny. Prechádzali sme sa po historickom parku so vzácnymi drevinami ,pozorovali ovce v košiari ,tí odvážnejší mohli podojiť kravičku Lucku. Na koči ťahanom koníkmi sme sa previezli po dedinke a čerešničkou bolo ,že si každé dieťa zamiesilo na chlebíkové vianočky a žemle .Všetko sa to pieklo v piecke na dvore pri jazierku. Bolo o nás pekne postarané a že sme všetci aj vyhladli , tak nás ponúkli chutným gulášom. Okrem výtvorov z hliny, obrázkov, pečiva a pekných fotografií , sme si odniesli krásne zážitky z pekného výletu.


                         
                         
                         
               

Včielky u prvákov v ZŠ

22.5.2017 sme my včielky boli v ZŠ ,na návšteve u prvákov z 1.B. triedy .Ich hodina sa nám páčila, pekne čítali ,dobre rátali ,mali pekne vyzdobenú triedu.....samé farebné písmenká , obrázky, a dokonca aj kvietky s číslicovou stonkou .A my sme tiež počítali ,hrali sa s písmenkami .Pripravili nám pekné darčeky. Máme pekné spoločné fotografie........pozrite si ich ,možno nás spoznáte.


                         
                         
          

Zimné eko hry 2017

Ako snehuliak naučil ježibabky dobré skutky robiť ,alebo zimné eko hry v MŠ na Okružnej ulici.... 24.01.2017 v dopoludňajších hodinách sa altánok na šk .dvore zmenil na medovníkový domček dvoch ježibabiek ,ktoré sa učili robiť dobré skutky. Učili sa od snehuliaka ,ktorý pomohol trom vtáčikom. Po peknom úvode ,ale dobrý skutok urobili všetci škôlkári. Plnili kŕmidlá pre vtáčikov, vešali lojové guličky a zbierali snehové vločky za splnené úlohy :slalomový snehuliacky beh, hľadali fialky v snehu, hrali sa na lyžiarov, spúšťali sa z blízkeho kopca na kĺzákoch ,triafali šiškami na cieľ, triedili obrázky sťahovavých vtákov. Poriadny mráz vystriedalo zubaté slnko a všetkým nám bolo veselo. Spoločne sme sa tešili z pekného dopoludnia ,ktoré bolo aj o zimných radovánkach. Polepšené ježibabky odmenili deti medovníčkami a naučili ich vrabčiu pesničku. Najkrajšou odmenou však bol pohľad na dvor plný sýkoriek ,ktoré sa zlietali ku dobrotám, ktoré sme im pripravili.


                         
                         
                    

Ukončenie plaveckého výcviku 2016

Tak naši malí plavci úspešne ukončili plavecký výcvik v čase predvianočnom 20.12.2016. Boli aj takí ktorí ani raz na výcviku nechýbali , t. j. absolvovali plavecký výcvik na všetkých 12-tich hodinách. Na predposledných hodinách si p. trénerky malých plavcov aj otestovali : skokmi do vody bez dopomoci, lovenie predmetu pod vodou a preplávaním istého úseku....podľa metrov dostali aj pomenovanie-delfín a p. Deti sa na utorkovú cestu autobusom za peknými zážitkami vždy tešili a my veríme , že im ostanú pekné spomienky aj na posledný deň , kedy boli odmenení mokrým vysvedčením a spomienkovým darčekom . No a samozrejme budú mať aj pekné fotky od pani fotografky Beátky.


                         
                    

Návšteva prvákov vo Včielkach

V rámci spolupráce MŠ so ZŠ , v piatok 16.12.2016 prijali naše pozvanie prváci z 1.B.triedy do našej triedy Včielky v predvianočný čas ,aby sme sa zoznámili.Deti prvákom pripravili darčeky,spoločne sme vyzdobili triedu ,aby sa u nás dobre cítili. Deti prvákom zahrali príbeh o anjeloch a čertoch ,spoločne si zatancovali... Prváci sa ponúkli koláčikmi a čajom ,zaspievali nám vianočné pesničky. Bolo to pekné predpoludnie a my sa tešíme na návštevu u prvákov v škole , pretože sme boli pozvaní do školy ,keď sa bude blížiť zápis do školy.Tešíme sa.


                         
                         
          

Deň zdravej výživy

V stredu 19.10.2016 sa naša telocvičňa zmenila na výstavku krásnych prác na tému: ovocie a zelenina a miesto ochutnávky zdravých chuťoviek. Tak ako každý rok sme si pripomenuli Svetový deň výživy. Predpoludnie začalo rozprávkovo. Deti Včielky zahrali kamarátom dobre známu rozprávku s prekvapením. To prekvapenie boli vitamínové úlohy, ktoré deti plnili počas rozprávky. A šlo im to naozaj výborne , triedili zeleninu do polievky ,či zbierali ovocie na ovocný koláč. Spievalo sa, tancovalo, nálada bola skvelá. Všetky dobroty deti ochutnali , ale pripravili aj niečo pre rodičov, ktorí ochutnávali tiež. Pani kuchárky pripravili nátierky a šaláty , no a komu ako chutilo sme sa tiež dozvedeli, pretože za výbornú chuť sa rozdávali slniečkové pečiatky. Vyhrala špenátová nátierka a banánovo-jogurtový šalát s ovsenými vločkami , ktorý pripravili včielky. Tešíme sa , že sa v našej škôlke chutne a zdravo varí , a že sa o rok stretneme na takejto ochutnávke plnej nových receptov zas.


                         
                         
                         
               

Evička nám ochorela-jún 2016

Dňa 15.6. 2016 sa o 9,00 hod. uskutočnila na našej materskej škole pod záštitou SČK už tradične zdravotnícka súťaž. ,,Evička nám ochorela“ pre deti popradských materských škôl. Na súťaž sa prihlásilo 11 materských škôl. Za každú materskú školu súťažili tri deti a plnili úlohy na 8 stanovištiach na tému : srdiečko a kvapka krvi. 1. čo je srdce a z čoho sa skladá 2. čo je krv a aké má zloženie 3. hádanky o bylinkách a ľuds.orgánoch 4. programovanie včielky Bee-Bot 5. práca na interaktívnej stene 6. skladanie ľudského tela z jed. častí 7.ošetrovanie veľkých a malých poranení a krvácania z nosa 8. zdravotníčka zo SČK oboznamovala deti so správnou technikou umelého dýchania na bábike. Deti preukázali veľmi dobré vedomosti a zručnosti na stanovištiach, za čo každá materská škola získala od SČK z Popradu diplom a všetky deti darčeky. Na záver zdravotníckej súťaže nechýbalo za odmenu ani sladké pohostenie.


                         
                         

Športová olympiáda máj 2016

Dňa 25.5.2016 v stredu sme sa s deťmi vybrali do Materskej školy na Jarnej ulici v Poprade, kde sme sa zúčastnili športovej olympiády. Z našej MŠ nás reprezentovali štyri detičky. Dve deti z triedy Medvedíkov- Laura Šimová a Max Vorobeľ. Z triedy Mravčekov- Tamarka Stančeková a Samko Šašura. Pripravovali sme sa poctivo, trénovali sme na školskom dvore a v telocvični. Svoje pohybové zručnosti sme ukázali v behu na 30m, v skoku z miesta a nechýbal hod loptou. Umiestnili sme sa na 7. mieste a do MŠ sme si doniesli diplom, medaile a sladkú dobrotu.


                         
                         
     

Jarné eko-hry

Naša materská škola je zameraná na environmentálnu výchovu a preto sa s našimi deťmi venujeme problematike ochrany životného prostredia. Dňa 11.5. 2016 za krásneho jarného počasia sme sa všetky triedy z našej škôlky zišli v školskej záhrade, kde sme sa prostredníctvom divadielka preniesli na ,,lesnú čistinku pod lesom“. Tu býval Zajko so Zajkuľou. Raz ráno im neporiadni ľudia vysypali rovno pred domček haraburdie. Zajko stúpil na niečo ostré a poranil si labku. Tak sa začal príbeh o zvieratkách, ktorý nám zahrali deti a pani učiteľky z triedy Mravčekov. Deti dostali dobrý nápad a pomohli lesným zvieratkám smeti pozbierať. Keď bolo všetko poupratované, mohli sme si podľa hudby zacvičiť rozcvičku. Potom medzi nás zavítala pani Jar, ktorá porozprávala deťom, že im priniesla teplo, jarné kvety, včielky, lienky... Pani Jar si pripravila pre deti úlohy. Na stanovištiach hádali hádanky, zbierali odpad z jazierka žabky Skákajlabky, chytali na udice rybky, čítali maľované čítanie, sliepočke Pipinke pomohli pozbierať a potriediť farebné vajíčka, pre slniečko kreslili farebnými kriedami na chodník jarné kvety. Zdolávali prekážkovú dráhu, ktorou sa dostali ku zranenému Zajkovi. Po splnení všetkých úloh si každá trieda zasadila kvety, o ktoré sa budú starať. Na záver eko - hier dostali deti darček – vedierko s formičkami a sladkú odmenu.


                         
                         
          

Plavecký výcvik

Ani v tomto školskom roku 2015/2016 by sa deťom- predškolákom nepočítalo, keby sa nezúčastnili plaveckého kurzu. Práve preto sme si už 22.septembra obliekli plavky a šup do bazéna. Bolo nás 28 plavcov, 15 Ježkov a 13 Mravčekov. Každý utorok sme zlepšovali svoje plavecké zručnosti v priebehu troch mesiacov v bazéne Blue Sapphire, ktorý sme navštívili presne 12krát. O príjemný pobyt vo vode sa starala p. trénerka Silvia Závatská , Janka Lenartová a p. tréner Janko. Každú hodinu pre nás mali pripravený iný program- chôdza a beh vo vode, nácvik dýchania, skoky do vody, ponáranie, pohyb s plaveckou doskou, pokus o kraulov pohyb, ale aj tak my sme najviac zo všetkého obľubovali hry vo vode, medzi ktoré nesmeli chýbať- žabky, vodník, bocian či chobotnice a žralok, ale aj morské koníky so ,,špagetami“. Na záver kurzu nás čakali testy plaveckých zručností, ktorými sme si vyplávali ,,naše prvé mokré vysvedčenie“. Pani trénerka plavcov pochválila a 4 deti dostali odporúčanie pokračovať v plaveckom klube. Už teraz sa všetci tešíme na ďalšie stretnutie s vodou .


                         
                         
          

Deň zdravej výživy

Naša materská škola na Okružnej ulici v Poprade sa tradične každý rok pripája svojou akciou k Svetovému dňu zdravej výživy.Veď výživa ovplyvňuje predsa naše zdravie. Inak tomu nebolo ani tento rok. Celý deň - 21. október sa niesol v duchu zdravej výživy a prebehlo u nás viacero aktivít zameraných na tému zdravá výživa. Už od samého rána deti pripravovali pod vedením pani učiteliek rôzne ovocné a zeleninové dobroty. Deťom sa vydaril dezert z piškótov a banánov, ovocné ,,lodičky“ - ražniči, zdravé šaláty,ovocné a zeleninové misy, bohaté na vitamíny. Pri zhotovovaní rôznych postavičiek z ovocia a zeleninky prejavili bohatú fantáziu všetci, dokonca aj naši rodičia. Celá škôlka sa v tento deň ,v dopoludňajších hodinách , preniesla s triedou Mravčekov do Vitamínkového údolia. Zdobili ho pekné detské práce z výtvarnej a pracovnej výchovy. Deti si pozorne vypočuli poučnú rozprávku : ,,Čudná torta“, pri ktorej získali nové vedomosti o správnom stravovaní. Vo Vitamínkovom údolí potom vystúpili jednotlivé triedy so zaujímavým programom, ktorý bol zameraný na zdravú výživu. Na príprave ovocných a zeleninových šalátov, chutných pomazánok sa podieľali aj naše tety kuchárky. Tento deň ubehol veľmi rýchlo a pri odchode domov si mohli rodičia s deťmi pozrieť výstavku rôznych výtvorov z ovocia a zeleniny. Na záver nechýbala ochutnávka dobrôt, na ktorú sa tešili všetky maškrtné jazýčky.


                         

Divadelná sezóna


                         
                         
          

Jesenný deň u nás

Dňa 7. októbra nebol pre deti z Materskej školy na Okružnej ulici v Poprade všedný deň. V dopoludňajších hodinách ich na školskom dvore čakali pani učiteľky z triedy Ježkov, prezlečené za jesenný vietor a leto. Jesenný vietor však neprišiel na návštevu s prázdnou rukou. Doniesol pre leto kufor s jesenným oblečením. Vyzval deti, aby mu pomohli obliecť leto a premeniť ho na jeseň, ktorá nám tu teraz vládne. Jeseň sa veeeľmi potešila, ale nechcela sa tešiť sama, preto si pre deti pripravila na školskom dvore rôzne aktivity, medzi ktoré nechýbalo triedenie ovocia a zeleniny, priraďovanie plodov k stromom, príprava dobrôt pre vtáčiky a iné. Posledná a najdôležitejšia úloha bola vyrobiť pre našu pani Jeseň šaty, ktoré sme jej v závere obliekli. Deti mali z toho radosť a nechýbala pre nich sladká odmena. Na prípravách našej jesennej akcie sa podieľali pani učiteľky z triedy Medvedíkov a Ježkov.


                         
                    

Ježkovci na výlete

A je to tu .... V kalendári sa hlási dátum 5.6.2015 a Ježkovci si zbalili dobroty do ruksakov a vybrali sa na koncoročný výlet do parku pri Spišskom Štiavniku. Ako prvé sme si užili cestu autobusom a pozorovali okolie. Keď sme vystúpili z autobusu čakala na nás už naša sprievodkyňa Danka, ktorá nám v parku všetko poukazovala. A bolo toho naozaj dosť . Kŕmili sme rybky, sledovali žabky, hladkali psíkov, mačičky, zajačikov a aj morské prasiatka. Ale to najlepšie, načo sa oplatilo počkať boli kone . Danka nás zaviedla do stajne, kde sa na nás pozerali z veľkej výšky a my sme sa cítili pri nich, ako naozajstní ježkovia . Mohli sme ich pohladkať, nakŕmiť ale čo bolo úplne supeeeer.....my sme sa aj vozili . Zatiaľ, čo Danka osedlala Savanku, my sme netrpezlivo čakali a posilnili sa dobrotami, ktoré nám mamky zbalili. Jazda na koni sa nám veeeeeľmi páčila . nasadili sme si prilbu a už sme sa viezli . Blížila sa dvanásta hodina- čas obeda. Pochutnávali sme si na pizzi, každý takú akú má najradšej. Po výdatnom obede sme nastúpili na mikrobus, ktorý nás odviezol na športové ihrisko do Spišského Štiavnika. Tam nás pani učiteľky s mamkami zaviedli do takej miestnosti, kde pre nás už boli pripravené trampolínky a hudba. Vyskákali a vytancovali sme sa do sýtosti. Na záver nás pani učiteľky obmenili medailami, darčekmi a cukríkmi. Čakala nás už len cesta späť do MŠ a samozrejme nesmela chýbať pieseň.... Už sme prišli z výletu, z výletu, z výletu....


                         
                         
          

Eko - jarný deň

Dňa 10.6.2015 za krásneho jarného počasia deti z MŠ na Okružnej ulici si preverovali svoje vedomosti na ekologickej súťaži. Privítala ich pani záhradníčka, ktorá chcela pomôcť smutnej jedličke. Zavolala mačičku aj psíka, aby jej zaspievali. To však jedličke nepomohlo. Záhradníčka pozvala na pomoc pani Jar. Tá jej povedala, aby jedličku okopala, poliala, zavolala slniečko a aj vietor. Jedličke to pomohlo, ale až keď jej deti prezlečené za kvietky zatancovali a zaspievali na tvári sa jej ukázal šťastný úsmev. Pani Jar dala deťom úlohy, aby zistila, či vedia, ako sa majú starať a chrániť prírodu. Na stanovištiach triedili odpad, prideľovali k semienkam plody, zisťovali podľa hmatu, čo sa nachádza v škatuli (kameň, šišky, tráva, mušle), prideľovali obrázky k ročným obdobiam a pomenovali lúčne a záhradné kvety. Po splnení všetkých úloh si každá trieda zasadila kvety, o ktoré sa budú starať. Pani Jar aj pani záhradníčka deti pochválili za ich poznatky a zručnosti pri sadení a polievaní. Odmenou pre deti boli hrabličky, lopatky a formičky, ktoré si zobrali domov.


                         
                         
          

Evička nám ochorela

Dňa 3.6. 2015 o 9,00 hod. sa začala zdravotnícka súťaž, Evička nám ochorela, pre deti materských škôl. V tomto roku sme sa zamerali na zmyslové orgány. Na súťaž sa prihlásilo 11 materských škôl. Tri deti, z každej materskej školy preukázali svoje znalosti a zručnosti na siedmych stanovištiach. 1. zmysly – vymenovať, priradiť orgán k zmyslu a vedieť na čo slúžia. 2. priradiť obrázok k správnemu zmyslu. 3. naprogramovať robotickú včielku Bee-bot. 4. na interaktívnej stene nájsť 5 zmyslov. 5. poskladať ľudské telo z častí. 6. vybrať správny tvar , ktorý je na pozadí. 7.na autokorektívnej karte nájsť liečivé rastliny. K nesúťažnej disciplíne, samozrejme, patrila praktická časť. Deti si vyskúšali správnu techniku umelého dýchania na bábike, ktorú priviezli záchranári z červeného kríža. Za správne odpovede deti získali pečiatky, ktoré ukázali, že poznatky a zručnosti detí v oblasti zdravia sú naozaj na veľmi dobrej úrovni. Za svoje vedomosti, každé dieťa získalo vecný darček a materská škola diplom od Slovenského červeného kríža z Popradu. Pekné slnečné dopoludnie sme ukončili spoločným posedením pri sladkej lekvárovej šiške.