Tárajko a Popletajka u nás v škôlke 6.6.2022


                         
                         
                    

Evička nám ochorela -30.5.2022

Dňa 30.5.2022 sa v materskej škole na ulici Okružnej stretli deti z 12 materských škôl na zdravotníckej súťaži „Evička nám ochorela“. Túto súťaž organizuje materská škola Okružná v spolupráci so Slovenským Červeným krížom už dlhé roky. Po dvojročnej prestávke sme mohli opäť privítať malých záchranárov a preveriť ich vedomosti a zručnosti, ktoré sa počas školského roka naučili. Na deviatich stanovištiach odpovedali na otázky o zdravej výžive, ústnej hygiene, správnom čistení zubov, alebo museli zvládnuť obväzovanie rúk a nôh a techniku oživovania. Za bohaté vedomosti a zručnosti získali materské školy diplom a deti taštičku s darčekmi. Na záver ešte jedna sladká odmena šiška a bylinkový čaj.


                         
               

Bystrá hlavička - matematická súťaž 24.5.2022


                         
                         
                         
          

Športová olympiáda 26.5.2022

Vo štvrtok 26.5.2022 sa aj naši štyria škôlkári zúčastnili mestskej športovej olympiády .Zúčastnili sa na nej deti z 13 MŠ. Naši športovci boli úžasní.....Za mladšie dievčatá Saška Kopaňová získala 2.miesto a po sčítaní všetkých výkonov sme sa umiestnili na 4.mieste.


                         
                         
                         
          

Ľudová muzika - 11.5.2022


                         
                         
                         
          

Hasiči u nás v škôlke - 12.5.2022


                         
                         
                         
               

Eko súťaž -11.5.2022


                         
     

Ukončenie kurzu korčuľovania

Vo štvrtok 31.3.2022 naši predškoláci ukončili kurz korčuľovania na zimnom štadióne a veru aj im bolo smutno, že už je koniec. Na ľade boli úžasní.... mali zaujímavé aktivity a výborne spolupracovali pod vedením skúsených trénerov. Na konci nechýbalo poďakovanie a v škôlke aj pekné darčeky.


                         
                         
                         
               

Beseda s p.policajtkou pre predškolákov-9.3.2022

V stredu 9.3.2022 mali predškoláci zaujímavé dopoludnie. Prišla k nám p.policajtka a s deťmi sa porozprávala o tom, ako sa majú správať účastníci cestnej premávky-chodci. Všetky deti sa aktívne zapájali do rozhovoru a myslím, že p.policajtku milo prekvapili tým, ako poznali dopravné značky .Deti dostali poučné pexesá a rôzne reflexné prívesky.


                         
                         
                    

Predškolákom začal 13.1.2022 kurz korčuľovania


                         
                         
                         
     

Mikulášske prekvapenie pre motýliky od včielok


                         
               

Deti zo všetkých tried zdobia stromček na šk.dvore - 8.12.2021


                         
          

Ako včielky piekli jablkový koláčik....

21.10. je deň jabĺk, a my včielky, sme si práve v tento deň, všetci spolu upiekli jablkový koláčik. Deti boli úžasnými pomocníkmi a každé dieťa niečo robilo....niekto vymastil plech, niekto osieval múku a cukor, krájali maslo, valčekovali cesto.....bolo to ako v cukrárni. P. kuchárka Miladka, nám koláčik upiekla a veru bol.......no......bol výborný.


                         
                         
                         
               

Motýliky a ich predškolácka rozlúčka 28.6.2021


                         
          

Motýliky a ich "pošta pre teba" - seniorom


                         
                         

Včielky v knižnici 25.6.2021 a 3.miesto pre Lauru v súťaži

25.6.2021 sme sa my včielky dočkali....a boli sme v knižnici. Naša predškoláčka Laura Bujnovská vyhrala 3.miesto vo výtvarnej súťaži „ja a moja rodina“. A že sme všetci jej kamaráti, išli sme po ocenenie všetci spolu. Milým tetám z knižnice sme zarecitovali básne a prezreli sme si ocenené kresby detí. Všetci odchádzali s peknou omaľovankou a darčekom pre všetkých....ďakujeme.


                         
               

Darček k 50.výročiu MŠ od lienok, medvedíkov a mravčekov


                         
                         
                         
     

MDD s Usmievankou-31.5.2021

1.jún sme v našej škôlke oslávili o deň skôr a mali sme aj hosťa....prišla nás pozdraviť a urobiť všetkým deťom radosť milá Usmievanka. Aj keď to veru nebol teplý a slnečný deň, deti boli úžasné. Na dvore sa spievalo, tancovalo, robili sa vláčiky, učili sa abecedu a aj v zoo sme boli....jasné, že len v piesňach od Usmievanky a ozaj, nik nepovedal žeby mu bola zima. Radosť bola skutočná a pohľad na šťastné deti, nás dospelých hrial pri srdci.


                         
                         
                         
               

Ako ježkovia piekli medovníčky ....16.12.2020


                         
     

Aj mravčekovia prišli stromček ozdobiť...


                    

Ako sme zdobili stromček pred škôlkou

Vo štvrtok 10.12.2020 krásne nasnežilo a tomu sme sa všetci potešili. Kým sme na tú bielu nádielku čakali ,tak sme si v triedach vyrábali ozdôbky na stromček. A že už v každej triede stromček stojí ..... ozdobili sme si malú borovicu pred škôlkou. Aj sme si pri nej zaspievali ,zahrali sa a všetkým sa nám to páčilo. Máme aj pekné fotky. Chcete si ich pozrieť???


                         
                         
                         
               

Mravčekovia na fit loptách a trampolínach


                         
     

Lyžiarsky výcvik 24.-28. 2. 2020

V dňoch od 24.02.2020 do 28.02.2020 sa uskutočnil lyžiarsky výcvik našich predškolákov z triedy Ježkov v Tatranskej Lomnici. Deti získali základné lyžiarske zručnosti a strávili celý týždeň v krásnej tatranskej prírode kde sa pohybovali sa na čerstvom vzduchu. V závere výcviku deti preukázali zvládnutie získaných lyžiarskych zručností, za ktoré boli odmenené diplomom a medailou. Určite nezabudnuteľným zážitkom pre deti bol aj karneval na lyžiach.


                         
                         
                         

Plavecký výcvik -mravčekov a ježkov december 2019

Keďže ako súčasť zdravého životného štýlu u detí je rozvíjať pohybové schopnosti a zručnosti, preto aj v tomto školskom roku sme zrealizovali plavecký výcvik u 5- 6 ročných detí. Plavecký kurz sa uskutočnil každý utorok v dopoludňajších hodinách v termíne od 24.9. do 10.12. 2019 a zúčastnili sa ho deti z triedy mravčekov a ježkov. Naši plavci sa veľmi tešili na cestu autobusom do AquaCity Poprad. Cieľom prípravy bolo priblížiť deťom vodné prostredie, formou rôznych hier sa naučili bezpečne, bez strachu a zábran pohybovať vo vode, rozvinúť u detí základné plavecké zručnosti. Počas 12- tich hodín sa deti oboznamovali s vodou, spoznali rôzne plavecké pomôcky, učili sa zvládať základné plavecké zručnosti – ponorenie, splývanie, skákanie do vody, lovenie predmetov z dna … V bazéne boli v pohode – ako ryby vo vode. Posledný deň všetci obdržali ,, mokré vysvedčenie“ a spomienkové darčeky za odvahu, usilovnosť a plavecké výkony. Plavecký výcvik mal úspech, naše deti mali z neho radosť a dúfame, že budú naň dlho v dobrom spomínať.


                         
                         
               

Športový deň 14.10.2019

Prvou spoločnou akciou v novom školskom roku 2019/2020 bola športová súťaž, ktorú organizovali pani učiteľky z triedy medvedíkov. Slniečko nám krásne svietilo možno aj preto, že sme ho privítali spevom a tancom. Na siedmich stanovištiach deti museli splniť športové úlohy, za ktoré získali pečiatky na papierové slniečko. Museli zvládnuť chôdzu po lane a pohybujúcom sa rebríku, hádzanie lopty do koša, beh so zhadzovaním a stavaním kužeľov, preskoky cez prekážky a skoky znožné do kruhov. Posledná úloha bola udržať gúľajúcu sa loptu na padáku. Za zvládnutie všetkých prekážok deti získali malé zvieratko, ktoré im bude pripomínať krásne strávené športové dopoludnie.


                         
                         
                         

Eko hry 14.6.2019

Ďalšou spoločnou akciou ,tentoraz na našom peknom šk .dvore bolo eko- dopoludnie s pani Jarou a strateným slniečkom....Deti sadili kvietky do skalky ,ktorú máme na domčeku pre hmyz, dopĺňali kôru, drievka ,šišky do domčeka pre hmyz, hrali kvetinové sudoku, kreslili kvety na chodník, poznávali rôzne druhy kvietkov, zahrali sa na našu planétu zem....Bolo to krásne aj keď veľmi horúce predpoludnie ,ale bolo na našom šk.dvore a my sme sa ochladzovali aj v tieni stromov ,ktorých je u nás veru dosť.


                         
                         
                                   

Evička nám ochorela

Dňa 12.6.2019 sa v našej materskej škole konala celomestská zdravotnícka súťaž Evička nám ochorela v spolupráci so Slovenským červeným krížom. Prihlásených bolo 10 materských škôl. Tému v tomto roku sme zamerali na pohyb “ Evička lieči šaša Jaša pohybom“. Trojčlenné družstvá pomáhali šašovi získať farby dúhy na šiestich stanovištiach. 1. Svaly 2. Hádanky o ľudskom tele 3. Zmysly 4. Poranenia 5. Zdravé potraviny. Tiež museli zvládnuť dve prekážkové dráhy : skákať, liezť v strachovom vreci, vyliezť na horolezeckú stenu a prejsť po pohyblivom rebríku. Za pomoc získali balíček s darčekmi a zubnú kefku a pastu. Na záver ich čakala sladká šiška s čajíkom.