Trieda: „Mravčeky“

Každé ráno na kopček,
beží malý mravček.
,,Vyjdi, vyjdi slniečko
poštekli ma na líčko“.
Slniečko mu povedalo:
,,Ej ty, malý popleta,
musíš počkať do leta!
V lete hrejem horúco,
pošteklím ťa na líco.“


Kde bolo – tam bolo, bolo raz jedno kráľovstvo, v ktorom žilo veľa mravčekov...... Vo svojom rozkošnom mravenisku malo tooooľko kamarátov, že im bolo na svete veľmi dobre.

Takto sa začína príbeh našej triedy, do ktorej chodíme. Je nás 24 usilovných mravčekov – 18 predškolákov a 6 mladších detí. Spolu s pani učiteľkami Marikou a Darinkou si tu veselo nažívame. Všetci sme už smelí, odvážni a pracovití. V našej škôlke cvičíme, kreslíme, spoločne sa zabavíme. Aj hračky si vieme upratať. Keď si zaspievame, tak si k tomu zatlieskame. Je nám tu veľmi dobre. No a pretože sme predškoláci, čaká nás v tomto školskom roku zápis do ZŠ – tak nám všetkým držte prsty.


Trieda: „Lienky“

Ja som lienka veľmi malá,
nie som veru ustráchaná.
Teším sa do školičky
na tety aj detičky.
Som už veľký veru tak,
pre všetkých som kamarát.

Do nášho lienkového domčeka v tomto školskom roku 2018/2019 priletelo 11 nových lienočiek a odleteli malé lienočky do triedy „ Mravčekov“ , pretože v našom lienkovom domčeku budú bývať už len veľké lienky - predškoláci. Teraz je nás 25 v triede. V septembri s otvorenou náručou privítali pani učiteľky Marcelka a Gabika všetky detičky. Všetci sme sa spolu oboznámili - skamarátili sa a oboznámili sme sa s „pravidlami lienkovej triedy“. O to, aby nám v škôlke chutilo sa stará naša pani kuchárka Helenka. A že máme v našom lienkovom domčeku čisto za to ďakujeme našej pani upratovačke Inge.
My sme lienky krásne, šťastné, veselé a šikovné. Už teraz sa tešíme, čo sa všetko nové naučíme, aby sme sa všetci perfektne pripravili na vstup do základnej školy, na ktorú sa už teraz veľmi tešíme. A že toho budeme vedieť veľa, o tom vás všetkých budeme presviedčať po celučký školský rok.
     

Trieda: „Motýliky“


Do školičky chodím rád,
čaká má v nej kamarát.
V škôlke dobrý život máme,
učíme sa, zabávame.V septembri 2017 nastúpilo do triedy „Motýliky“ 20 detí. Z toho máme 8 chlapcov a 12 dievčat. V triede ich privítali triedne učiteľky Janetta Bendíková a Mária Oravcová. Všetky deti prišli z prostredia domova , preto nástup do triedy sa niekedy nezaobišiel bez slzičiek, ale postupne sa slzičky strácali a nahodil sa úsmev na tvári. O hladné brušká deti sa stará teta Miladka a o poriadok v triede sa stará teta Ľubka. Začiatky v novom školskom roku sú ťažké. Postupne sa samostatne pokúšajú obliekať, jesť, ale aj dodržiavať osobnú hygienu. Deti sa oboznamovali s novým prostredím. V triede je vytvorené príjemné prostredie, ktoré prispieva k ľahšej adaptácií. Deti sa zoznamujú s novými kamarátmi a spoločne sa hrajú.
Deti sa každé ráno tešia na to, čo ich nové čaká v našej triede a čo ich učiteľky naučia. Tak deti, hurá s úsmevom do škôlky pre nové zážitky.


Trieda: „Medvedíci“


My sme malé medvedíky
neplačeme mamičke.
Každé rána s úsmevom
čakajú nás detičky.
Spolu sa vždy zabávame
s hračkami a loptami.
Naše pani učiteľky
Radujú sa vždy s nami.

Do triedy medvedíkov v školskom roku 2019/2020 nastúpilo 23 detí. Niektoré už do škôlky chodili vedľa ku ježkom. Na tváričkách u nových detí bolo vidieť aj malé slzičky ale po chvíli všetky zmizli a ostali len usmievavé tváre. Spoločne sa musíme naučiť obliekať sa pred pobytom vonku, prezliekať sa do pyžama a odložiť si a poukladať veci na svoju stoličku. Tiež musíme zvládnuť odložiť si po hraní svoje hračky a nespoliehať sa , že sa to urobí samo. Keď to všetko zvládneme naučíme sa nové básne, piesne, kresliť a maľovať. V priebehu roka nás čaká aj veľa zábavy na divadielkach, súťažiach , karnevale, a ďalej už nebudeme prezrádzať.


     

Trieda: „Včielky“

KDE BOLO, TAM BOLO,
V NAŠEJ MATERSKEJ ŠKOLE TO BOLO.
V ÚLIKU, KTORÝ SA TRIEDA VČIELKY NAZÝVA,
ŽIJE 21 DETÍ A RADOSŤ SA Z TEJ TRIEDY OZÝVA.
SPOLU SA TU KRÁSNE MÁME,
KRESLÍME, TANCUJEME, SPIEVAME,
A MÚDRE HRY SA HRÁME.
TEN, KTO MÁ NÁS VČIELKY RÁD,
MÔŽE SA PRÍSŤ KU NÁM HRAŤ,
A BYŤ S NAMI KAMARÁT.


V triede včielok je zapísaných 23 detí , 6 chlapcov a........veď....ako inak ...17 dievčat. Sme spolu už druhý rok a veríme, že nás čaká opäť rok plný krásnych dní ,spoločných aktivít ,hier a zábavy.


     

Trieda: „Ježkovia“

Ježko je náš kamarát,
budeme sa spolu hrať.
On má ihly na kožúšku,
krajčírik však nieje.
Ale zato jabĺčka,
na pichľavom kožúšku,
každému z nás nesie.

V školskom roku 2018/2019 naša trieda Ježkov privítala 24 detí, vo veku od 3 do 5 rokov. V našej triede je 12 chlapcov a 12 dievčat, o ktoré sa budú starať pani učiteľky Želka a Martinka. Aj tento školský rok spolu zažijeme veľa ježkových dobrodružstiev, objavíme veľa neznámych vecí a poznatkov. Spoločne sa vyberieme spoznávať naše mesto Poprad a jeho okolie.