Trieda: „Mravčeky“

Jeden mravček, druhý, tretí,
z mraveniska rýchlo letí.
Batôžky na chrbtoch majú,
každý deň tak začínajú.
Śtyri mravce nesú slamky,
unavené majú hlávky.
Zavčas rána rýchlo vstali,
náradie si nachystali.
Slamky, pílku, kladivo,
všetko sa im hodilo.
Teraz všetci celkom isto
budú stavať mravenisko.


Sme trieda usilovných ,,mravčekov“. Našu materskú školu na ul. Okružná v Poprade navštevujeme už druhý rok, a preto sme už smelší, odvážnejší a šikovnejší. V tomto školskom roku k nám pribudli 3 noví, maličkí kamaráti. Teraz je nás 23 mravčekov a spolu s našimi pani učiteľkami Marikou a Darinkou si tu veselo nažívame. V škôlke sa hráme, cvičíme, niečo pekné si nakreslíme. Veselo si zaspievame, k tomu ešte zatlieskame a keď sa s chuťou najeme, do postieľok si ľahneme.

Mravenisko je náš dom – náš hrad,
Ferdo Mravec je náš kamarát.

No a aby v našej triede bol poriadok, o to sa nám vzorne stará teta Inga. Teta Helenka je naša šikovná kuchárka, ktorá sa zase dokáže postarať o naše hladné brušká.


Trieda: „Lienky“

Ja som lienka veľmi malá,
nie som veru ustráchaná.
Teším sa do školičky
na tety aj detičky.
Som už veľký veru tak,
pre všetkých som kamarát.

Prešiel rok a my sme starší, múdrejší, šikovnejší. Tento rok 2017/2018 sme sa rozlúčili s jedenástimi kamarátmi, ktorí sú už predškoláci a išli do triedy včielok. Zostalo nás 11 lienok. Netrpezlivo sme čakali na nových kamarátov.
Našu triedu 4. septembra posilnilo dvanásť maličkých trojročných lienočiek. Sú ešte nesmelé, ustráchané, nevedia čo ich čaká v našej triede. My im pomáhame, ochraňujeme ich, staráme sa o ne, aby si veľmi rýchlo zvykli. Všetci sa budeme snažiť, aby sa im v našej triede páčilo a boli u nás šťastné a spokojné. Aby odlúčenie od mamičky a otecka tak veľmi „nebolelo“.
Našimi druhými mamičkami sú naše pani učiteľky Ľubka a Marcelka, ktoré pre nás vymýšľajú a pripravujú rôzne hry, zábavy, pokusy, prekvapenia a veľa veľa aktivít a akcií, na ktoré sa vždy veľmi tešíme a veľa sa pri nich aj naučíme.

     

Trieda: „Motýliky“


Do školičky chodím rád,
čaká má v nej kamarát.
V škôlke dobrý život máme,
učíme sa, zabávame.V septembri 2017 nastúpilo do triedy „Motýliky“ 20 detí. Z toho máme 8 chlapcov a 12 dievčat. V triede ich privítali triedne učiteľky Janetta Bendíková a Mária Oravcová. Všetky deti prišli z prostredia domova , preto nástup do triedy sa niekedy nezaobišiel bez slzičiek, ale postupne sa slzičky strácali a nahodil sa úsmev na tvári. O hladné brušká deti sa stará teta Miladka a o poriadok v triede sa stará teta Ľubka. Začiatky v novom školskom roku sú ťažké. Postupne sa samostatne pokúšajú obliekať, jesť, ale aj dodržiavať osobnú hygienu. Deti sa oboznamovali s novým prostredím. V triede je vytvorené príjemné prostredie, ktoré prispieva k ľahšej adaptácií. Deti sa zoznamujú s novými kamarátmi a spoločne sa hrajú.
Deti sa každé ráno tešia na to, čo ich nové čaká v našej triede a čo ich učiteľky naučia. Tak deti, hurá s úsmevom do škôlky pre nové zážitky.


Trieda: „Medvedíci“


My sme malé medvedíky
neplačeme mamičke.
Každé rána s úsmevom
čakajú nás detičky.
Spolu sa vždy zabávame
s hračkami a loptami.
Naše pani učiteľky
Radujú sa vždy s nami.

V školskom roku 2017/2018 v našej triede máme 18 predškolákov a 6 trochu mladších medvedíkov spolu nás je 24. Predškoláci okrem hrania a zábavy sa musia pripravovať na zápis do školy. Spoločne si budeme precvičovať svoje rúčky kreslením , maľovaním, písaním a aj strihaním. Začali sme už s plávaním a čakajú nás športové piatky na trampolínach a fit loptách. Niektorí z nás sa budú učiť po anglicky a všetci spolu spoznáme veľa básničiek, piesni a tancov. Všetko zvládneme spoločne s našimi pani učiteľkami Peťkou a Marikou. Aby sme neboli hladní a mali všade poriadok o to sa postarájú pani kuchárka Miška a teta upratovačka Ľudka.


     

Trieda: „Včielky“

KDE BOLO, TAM BOLO,
V NAŠEJ MATERSKEJ ŠKOLE TO BOLO.
V ÚLIKU, KTORÝ SA TRIEDA VČIELKY NAZÝVA,
ŽIJE 20 DETÍ A RADOSŤ SA Z TEJ TRIEDY OZÝVA.
SPOLU SA TU KRÁSNE MÁME,
KRESLÍME, TANCUJEME, SPIEVAME,
A MÚDRE HRY SA HRÁME.
TEN, KTO MÁ NÁS VČIELKY RÁD,
MÔŽE SA PRÍSŤ KU NÁM HRAŤ,
A BYŤ S NAMI KAMARÁT.


Milí kamaráti ,tak šk. rok 2017/2018 vo včielkach bude zaujímavý. A prečo? Lebo sme trieda predškolákov.....úplne všetci. Je nás 25...... viac dievčat ako chlapcov. Začal sa nám plavecký výcvik, krúžky ako výtvarný, výučba anglického jazyka, možno aj korčuľovanie , ak sa nás nahlási dostatočný počet....Pomaly sa spoznávame , hľadáme si nových kamarátov, učíme sa nové hry aj básničiek už vieme dosť a to je za nami iba prvý mesiac september. Ak si občas pozriete našu fotogalériu uvidíte čo v škôlke robíme, kam chodíme.....Zabudla som na niečo??Aha-Beátka a Janka to sú naše pani učiteľky. Všetkým, ktorí čítajú tieto riadky , prajem pekné dni a vždy dobrú náladu.


     

Trieda: „Ježkovia“

Ježko je náš kamarát,
budeme sa spolu hrať.
On má ihly na kožúšku,
krajčírik však nieje.
Ale zato jabĺčka,
na pichľavom kožúšku,
každému z nás nesie.

Začal sa školský rok 2017/2018 a v našej triede pani učiteľka Želka a Martinka privítali 14 dievčat a 10 chlapcov vo veku od 3 do 5 rokov. V triede ježkov spolu prežijeme veľa krásnych chvíľ, plných rôznych hier a nových zážitkov. O chutné jedlo sa nám každý deň stará teta Miška a o čistotu v triede pani Ľudka.