Trieda: „Mravčeky“

Vlečie mravček omrvinku,
z veľkej diaľky pre rodinku.
Piatim sestrám, piatim bratom,
záleží mu veľmi na tom.


Sme trieda usilovných ,,mravčekov“ a navštevujeme materskú školu na ul.Okružná v Poprade. Je nás 23 mravčekov /14 dievčat a 9 chlapcov/ a spolu s našimi pani učiteľkami Marikou a Darinkou si tu veselo nažívame. V škôlke sa hráme, cvičíme, kreslíme, spoznávame nové veci..... Veselo si zaspievame, k tomu ešte zatlieskame a keď sa s chuťou najeme, do postieľok si ľahneme.

Mravenisko je náš dom – náš hrad,
Ferdo Mravec je náš kamarát.


No a aby v našej triede bol poriadok, o to sa nám vzorne stará teta Inga.Teta Erika je naša šikovná kuchárka, ktorá sa zase dokáže postarať o naše hladné brušká.


Trieda: „Lienky“

Ja som lienka veľmi malá,
nie som veru ustráchaná.
Teším sa do školičky
na tety aj detičky.
Som už veľký veru tak,
pre všetkých som kamarát.

Nový školský rok 2021/2022 sme odštartovali v našej triede LIENKY s 22 lienočkami. Piati kamaráti z našej triedy nastúpili už ku predškolákom, aby sa tam pripravovali na vstup do ZŠ. My všetci im prajeme veľa úspechov a aby si našli skvelých nových kamarátov.

Nových kamarátov sme privítali aj v našej triede. Ešte sú maličkí a občas sa im vynoria na tváričkách slzičky, no pevne veríme, že sa im bude v našej triede páčiť a čochvíľa sa budú do škôlky tešiť.

Veľmi si želáme, aby sme mali príjemný a hlavne pokojný celý školský rok bez obmedzení, a hlavne, aby sme ostali všetci zdraví. Už sa tešíme na nové zážitky, super kamarátov a taktiež na nové objavovanie sveta.

Držme si všetci prsty.


     

Trieda: „Motýliky“


Do školičky chodím rád,
čaká má v nej kamarát.
V škôlke dobrý život máme,
učíme sa, zabávame.V septembri 2021 nastúpilo do triedy „Motýliky“ 18 detí. Z toho máme 8 chlapcov a 10 dievčat. V triede ich privítali triedne učiteľky Mária Oravcová a uč. Bc Alžbeta Cvengrošová.

Všetky deti prišli z prostredia domova , preto nástup do triedy sa niekedy nezaobišiel bez slzičiek, ale postupne sa slzičky strácali a nahodil sa úsmev na tvári.

O hladné brušká deti sa stará teta Miladka a o poriadok v triede sa stará teta Ľubka.

Začiatky v novom školskom roku sú ťažké. Postupne sa samostatne pokúšajú obliekať, jesť, ale aj dodržiavať osobnú hygienu.

Deti sa oboznamovali s novým prostredím. V triede je vytvorené príjemné prostredie, ktoré prispieva k ľahšej adaptácií. Deti sa zoznamujú s novými kamarátmi a spoločne sa hrajú.

Deti sa každé ráno tešia na to, čo ich nové čaká v našej triede a čo ich učiteľky naučia.
Tak deti, hurá s úsmevom do škôlky pre nové zážitky.


Trieda: „Medvedíci“


My sme malé medvedíky
neplačeme mamičke.
Každé rána s úsmevom
čakajú nás detičky.
Spolu sa vždy zabávame
s hračkami a loptami.
Naše pani učiteľky
Radujú sa vždy s nami.

V tomto školskom roku je nás 24 z toho 17 predškolákov. Všetci sa do škôlky veľmi tešíme. Každý deň je pre nás zaujímavý, spoločne sa hráme, spoznávame nové veci, učíme sa básničky a piesne. O čistotu v triede sa stará teta Ľudka a o naše brušká teta Andrejka.


     

Trieda: „Včielky“

KDE BOLO, TAM BOLO,
V NAŠEJ MATERSKEJ ŠKOLE TO BOLO.
V ÚLIKU, KTORÝ SA TRIEDA VČIELKY NAZÝVA,
ŽIJE 21 DETÍ A RADOSŤ SA Z TEJ TRIEDY OZÝVA.
SPOLU SA TU KRÁSNE MÁME,
KRESLÍME, TANCUJEME, SPIEVAME,
A MÚDRE HRY SA HRÁME.
TEN, KTO MÁ NÁS VČIELKY RÁD,
MÔŽE SA PRÍSŤ KU NÁM HRAŤ,
A BYŤ S NAMI KAMARÁT.


Ahojte všetci, ktorí si o nás chcete niečo prečítať. V tomto šk. roku 2021/2022 sú vo včielkach všetci predškoláci. Do našej triedy prišlo 5 detí z lienok a 1 chlapec z motýlikov a 1 dievčatko ,ktoré do škôlky nikdy nechodilo. Spolu nás je 24, z toho 16 dievčat a 8 chlapcov.


     

Trieda: „Ježkovia“

„Všetko na tomto svete sa dá napraviť len jemným teplom lásky, pretože inak je to nemožné.“
Jan Amos Komenský

V školskom roku 2020/21 sme v našej triede Ježkov privítali 23 detí, vo veku 3-5 rokov z toho 13 dievčat a 10 chlapcov. V triede sa o deti starajú pani učiteľky Želka a Martinka. Tešíme sa na všetky nové dobrodružstvá, ktoré spolu v našej triede zažijeme.