Trieda: „Mravčeky“

Jeden mravček, druhý, tretí,
z mraveniska rýchlo letí.
Batôžky na chrbtoch majú,
každý deň tak začínajú.
Śtyri mravce nesú slamky,
unavené majú hlávky.
Zavčas rána rýchlo vstali,
náradie si nachystali.
Slamky, pílku, kladivo,
všetko sa im hodilo.
Teraz všetci celkom isto
budú stavať mravenisko.


Sme trieda usilovných ,,mravčekov“. Našu materskú školu na ul. Okružná v Poprade navštevujeme už druhý rok, a preto sme už smelší, odvážnejší a šikovnejší. V tomto školskom roku k nám pribudli 3 noví, maličkí kamaráti. Teraz je nás 23 mravčekov a spolu s našimi pani učiteľkami Marikou a Darinkou si tu veselo nažívame. V škôlke sa hráme, cvičíme, niečo pekné si nakreslíme. Veselo si zaspievame, k tomu ešte zatlieskame a keď sa s chuťou najeme, do postieľok si ľahneme.

Mravenisko je náš dom – náš hrad,
Ferdo Mravec je náš kamarát.

No a aby v našej triede bol poriadok, o to sa nám vzorne stará teta Inga. Teta Helenka je naša šikovná kuchárka, ktorá sa zase dokáže postarať o naše hladné brušká.


Trieda: „Lienky“

Ja som lienka veľmi malá,
nie som veru ustráchaná.
Teším sa do školičky
na tety aj detičky.
Som už veľký veru tak,
pre všetkých som kamarát.

Do nášho lienkového domčeka v tomto školskom roku 2018/2019 priletelo 11 nových lienočiek a odleteli malé lienočky do triedy „ Mravčekov“ , pretože v našom lienkovom domčeku budú bývať už len veľké lienky - predškoláci. Teraz je nás 25 v triede. V septembri s otvorenou náručou privítali pani učiteľky Marcelka a Gabika všetky detičky. Všetci sme sa spolu oboznámili - skamarátili sa a oboznámili sme sa s „pravidlami lienkovej triedy“. O to, aby nám v škôlke chutilo sa stará naša pani kuchárka Helenka. A že máme v našom lienkovom domčeku čisto za to ďakujeme našej pani upratovačke Inge.
My sme lienky krásne, šťastné, veselé a šikovné. Už teraz sa tešíme, čo sa všetko nové naučíme, aby sme sa všetci perfektne pripravili na vstup do základnej školy, na ktorú sa už teraz veľmi tešíme. A že toho budeme vedieť veľa, o tom vás všetkých budeme presviedčať po celučký školský rok.
     

Trieda: „Motýliky“


Do školičky chodím rád,
čaká má v nej kamarát.
V škôlke dobrý život máme,
učíme sa, zabávame.V septembri 2017 nastúpilo do triedy „Motýliky“ 20 detí. Z toho máme 8 chlapcov a 12 dievčat. V triede ich privítali triedne učiteľky Janetta Bendíková a Mária Oravcová. Všetky deti prišli z prostredia domova , preto nástup do triedy sa niekedy nezaobišiel bez slzičiek, ale postupne sa slzičky strácali a nahodil sa úsmev na tvári. O hladné brušká deti sa stará teta Miladka a o poriadok v triede sa stará teta Ľubka. Začiatky v novom školskom roku sú ťažké. Postupne sa samostatne pokúšajú obliekať, jesť, ale aj dodržiavať osobnú hygienu. Deti sa oboznamovali s novým prostredím. V triede je vytvorené príjemné prostredie, ktoré prispieva k ľahšej adaptácií. Deti sa zoznamujú s novými kamarátmi a spoločne sa hrajú.
Deti sa každé ráno tešia na to, čo ich nové čaká v našej triede a čo ich učiteľky naučia. Tak deti, hurá s úsmevom do škôlky pre nové zážitky.


Trieda: „Medvedíci“


My sme malé medvedíky
neplačeme mamičke.
Každé rána s úsmevom
čakajú nás detičky.
Spolu sa vždy zabávame
s hračkami a loptami.
Naše pani učiteľky
Radujú sa vždy s nami.

V triede medvedíkov v šk. roku 2018/2019 je nás 25 predškolákov. Z toho 15 dievčat a 10 chlapcov. Tento rok je pre nás veľmi dôležitý, pripravujeme sa na vstup do školy. Máme viac povinností, precvičujeme si ruky pri písaní a kreslení. Naše hlavičky si musia zapamätať básničky, pesničky a zvládnuť aj domáce úlohy. Niektorí sa učia aj nový jazyk , anglický. Dokonca aj športujeme v CVČ na fit loptách a učíme sa plávať. Dievčatá si zašportujú v basketbalovom krúžku.


     

Trieda: „Včielky“

KDE BOLO, TAM BOLO,
V NAŠEJ MATERSKEJ ŠKOLE TO BOLO.
V ÚLIKU, KTORÝ SA TRIEDA VČIELKY NAZÝVA,
ŽIJE 21 DETÍ A RADOSŤ SA Z TEJ TRIEDY OZÝVA.
SPOLU SA TU KRÁSNE MÁME,
KRESLÍME, TANCUJEME, SPIEVAME,
A MÚDRE HRY SA HRÁME.
TEN, KTO MÁ NÁS VČIELKY RÁD,
MÔŽE SA PRÍSŤ KU NÁM HRAŤ,
A BYŤ S NAMI KAMARÁT.


Celá trieda predškolákov už sedí v prváckych laviciach......a nám do našej včielkárskej triedy v šk.roku 2018/2019 prišlo 21 nových malých detí ,ktoré nikdy do škôlky nechodili. Hneď v prvý deň nás bolo 20....jojojooooj to bolo....aj úsmevy, aj radosť, aj plač ,aj strach z neznámeho prostredia, odlúčenie od mamky....... malí drobci si pekne zvykajú a každý deň sa tešíme z malých pokrokov a nových zážitkov.


     

Trieda: „Ježkovia“

Ježko je náš kamarát,
budeme sa spolu hrať.
On má ihly na kožúšku,
krajčírik však nieje.
Ale zato jabĺčka,
na pichľavom kožúšku,
každému z nás nesie.

Začal sa školský rok 2017/2018 a v našej triede pani učiteľka Želka a Martinka privítali 14 dievčat a 10 chlapcov vo veku od 3 do 5 rokov. V triede ježkov spolu prežijeme veľa krásnych chvíľ, plných rôznych hier a nových zážitkov. O chutné jedlo sa nám každý deň stará teta Miška a o čistotu v triede pani Ľudka.